معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواست تا در تدوین و تصویب برنامه ششم توسعه، نگاه ویژه ای به این دانشگاه داشته باشند.

۱۳ مهر ۱۳۹۵ | ۱۳:۳۰ کد : ۲۷۲۴۸ اسلایدر
تعداد بازدید:۶۱۷
.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواست تا در تدوین و تصویب  برنامه ششم توسعه، نگاه ویژه ای به این دانشگاه داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، دکترسیدعلی بدری در مراسم معارفه سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان اصفهان، دانشگاه جامع علمی کاربردی را دانشگاهی ماموریت­گرا در حوزه مهارت های خاص نامید که لازم است با نگاه ویژه­ای برای آن برنامه‌ریزی صورت گیرد. براین اساس دانشگاه جامع علمی کاربردی باید به سمت ایجاد رشته های جدید و مبتنی بر مهارت حرکت کند .

 

دکتر بدری تأکید کرد: اگر دانشگاه جامع علمی کاربردی بر روی این ریل به حرکت خود ادامه دهد می­تواند به احیای بسیاری از مهارت ها و فنون سنتی کشور از جمله در حوزه میراث فرهنگی و صنایع دستی که بعضاً در حال از بین رفتن است، کمک کند.

 

وی با یادآوری اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی در سال های گذشته تا حدی از حوزه وظیفه مندی خود خارج شده افزود: مسئولان دانشگاه باید به سمت ایجاد ظرفیت‌های جدید در جهت مهارت افزایی حرکت کنند چرا که اکنون شیب تقاضا در همه دانشگاه ها رو به نزول است و این موضوع در دانشگاه علمی کاربردی نیز شروع شده است.به همین دلیل حرکت دانشگاه جامع علمی کاربردی به سمت ایجاد ظرفیت­ها و رشته های جدید مهارتی، اجتناب­ناپذیر خواهد بود.

 

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه جامع علمی کاربردی همچنین با اشاره به تمرکزگرایی زیاد امور در ستاد مرکزی گفت: در واحدهای استانی این دانشگاه متناسب با مسئولیت ها، تفویض اختیار صورت نگرفته که رفع این مسأله در دستور کار مدیریت دانشگاه قرار دارد. دکتر بدری در ادامه از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواست تا در تدوین و تصویب برنامه ششم توسعه، نگاه ویژه­ای به این دانشگاه داشته باشند.


نظر شما :